Monitory interaktywne – czym są i jakie spełniają funkcje?

szkolna sala wykładowa

Dzisiejsze rozwiązania coraz częściej przypominają te z filmów science-fiction, które niegdyś fascynująco działały tylko na wyobraźnię. Obecnie dotykowe ekrany czy bezprzewodowe sprzęty nie robią już na nikim wrażenia. W dobie wysokiej cyfryzacji coraz większą popularność zyskują monitory interaktywne, które sterowane przez dotyk wspomagają edukację dzieci i gwarantują wysoki komfort pracy.

Funkcjonalność i przeznaczenie

Monitory interaktywne to coś więcej niż znane dotąd tablice interaktywne. Działanie monitorów można przyrównać do obsługi smartfona czy tabletu, co oznacza, że monitory same w sobie są urządzeniem elektronicznym, którym można sterować bezpośrednio poprzez dotyk ekranu. Niepotrzebne są dodatkowe sprzęty jak projektor czy komputer – monitory interaktywne posiadają wbudowane komputery (OPS) z dedykowanym oprogramowaniem, co sprawia, że mogą one funkcjonować samodzielnie. Wysoka moc obliczeniowa sprawia, że monitory te posiadają coraz większą liczbę różnorodnych aplikacji i programów.

Monitory interaktywne (sprawdź na https://aktin.pl/towar/lista/34/monitory-interaktywne) służą przede wszystkim do wyświetlania wszelakich treści, w tym edukacyjnych czy biznesowych, odtwarzania dźwięku, tworzenia, edycji i zapisywania plików, jak również przeglądania stron WWW, a to wszystko jest możliwe dzięki interakcji dotykowej.

Nie ma nowoczesnej edukacji bez nowoczesnych rozwiązań. Monitory interaktywne doskonale nadają się jako innowacyjne wyposażenie szkół, które wspomoże procesy myślowe i rozwojowe u dzieci, a nauczycielom poprawi komfort pracy. Dzięki nim sale lekcyjne mogą stać się pełnym ciekawostek i bliskich doświadczeń miejscem spotkań i nauki, do których dzieci chętnie zechcą codziennie podążać. Interaktywne pomoce naukowe z pewnością przypadną do gustu również rodzicom.

Biznesowe spotkania wcale nie muszą być jednostajne i nudne – sale konferencyjne wyposażone w monitory interaktywne to przyjemność dla wszystkich uczestników, ponieważ z ich pomocą możliwe jest prowadzenie w bardzo przystępny sposób interesujących spotkań.

Nowoczesna technologia

Wysoka jakość produktów to z pewnością cecha monitorów interaktywnych. Ich matryca LCD jest wykonana w rozdzielczości 4K/UHD, co sprawia, że wyświetlany obraz jest bardzo ostry i wyrazisty. Dodatkowo urządzenia te są wyposażone w filtry antyodblaskowe oraz filtry niebieskiego światła. Ponadto monitory zapewniają szerokie kąty widzenia i doskonałe nagłośnienie.

Zalety

Z pewnością monitory interaktywne to doskonałe narzędzie do prowadzenia nowoczesnych spotkań, wykładów czy lekcji. Do najważniejszych zalet tychże monitorów należą:

  • wysokiej jakości ekran LCD z podświetleniem LED, wykonany z hartowanego szkła, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania,
  • multizadaniowość – projektor, tablica, komputer i głośniki w jednym,
  • łatwość montażu i instalacji,
  • intuicyjna obsługa,
  • rozbudowane oprogramowanie i możliwość zainstalowania wielu aplikacji i programów,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • zapewnienie komfortu pracy i zaangażowania słuchaczy.

Monitory interaktywne to nowoczesne rozwiązanie dla szkół i firm.